Ha biztosabb, napsütéstől kevésbé függő, költséghatékony megoldást szeretnél, akkor a hőszivattyúkat vizsgáld meg jobban. Azok 10-12°C külső hőmérséklet felett már hatékonyan fűtik a vizet, jelentősen megnövelve a szezon hosszát. A medence hőszivattyú bekötése egyszerű, a hőszivattyús fűtés hátrányai nem ismertek, és már létezik mini hőszivattyú kisméretű medencékhez.
A hőszivattyú használható együtt szolár medence fűtési megoldással.
A hőszivattyú előnyei
Legnagyobb előnye a szolár főtéssel szemben, hogy nincs szüksége napsütésre, elég, ha a levegő hőfoka magasabb, mint 15°C. A fűtőpatron helyett pedig azért javasoljuk a hőszivattyút, mert jelentősen kevesebb áramot fogyaszt.
A hőszivattyú használata közben nincs káros anyag kibocsátás, és a zajterhelés is elhanyagolható. Burkolata időjárásálló, az webáruházunkban forgalmazott modellek megfelelnek a magyar és európai szabványoknak, így biztonságosan működtethetők.
Medence hőszivattyú bekötése
A hőszivattyúkat egy bypass ágba kell bekötni a szűrőberendezés után, a befúvók elé. Működtetésükhöz 230V áramforrás szükséges, de kevés áramot vesznek fel.
Hatékonyságuk tovább növelhető, ha a hőszivattyú napon van, illetve a kert melegebb részén, szélvédett helyen, illetve ha a hő elpárolgását szolártakaról vagy medencefedés használatával csökkentjük.
Fontos, hogy a medence víztérfogatának megfelelő teljesítményű hőszivattyút válasszuk és kössük a rendszerbe.
A modern medence hőszivattyúk zajszintje alacsony, de különösen csendes környezetben azért hallani őket. Szigetelni nem lehet őket, ezért javasolt 1-2 oldalról hangelnyelő paravánnal tovább csökkenteni a zajszintet.